بررسی متون پایان نامه ها

نقد و بررسی و دانلود متن کامل با فرمت ورد پایان نامه های کارشناسی ارشد خرید و فروش و معاوضه پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج)

بررسی متون پایان نامه ها

نقد و بررسی و دانلود متن کامل با فرمت ورد پایان نامه های کارشناسی ارشد خرید و فروش و معاوضه پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج)

دانلود متن کامل با فرمت ورد پایان نامه های کارشناسی ارشد خرید و فروش و معاوضه پایان نامه آرشیو پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج)رشته حسابداری مدیریت دولتی بازرگانی مالی منابع انسانی زنجیره تامین حقوق جزا جرم شناسی بین الملل خصوصی عمومی برق قدرت الکترونیک مخابرات کنترل عمران خاک سازه زلزله مکانیک سیالات حرارت کامپیوتر ادبیات تاریخ روانشناسی علوم تربیتی فقه الهیات فلسفه ادیان دانشگاه آزاد صنایع جغرافیا رشته زبان علوم اجتماعی و جامعه شناسی علوم سیاسی فناوری اطلاعات معدن مواد نساجی هنر هوافضا مقاله isi فناوری اطلاعات

آخرین مطالب

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 

 شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی

 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

 

– سازمان و سیستمها:

رعایت اصول شناخته شده (وحدت فرماندهی، واگذاری مسئولیت‌، نظارت و کنترل، تقسیم کار، ایجاد هماهنگی، جلوگیری از تداخل و…) از ضروریات اداره هر سازمانی است. هر سازمانی نیاز دارد فعالانه عمل کند و به سوی هدفهای خود پیش رود و در ضمن تداوم سرویس دهی و بازنگری ساختاری خویش را در انطباق با هدفهای جدید حفظ کند. از دلایل بهره‌وری اندک در بسیار از سازمانها و بنگاهها مقاومت و انعطاف‌ناپذیری آنهاست. این گونه سازمانها از پیش بینی و جوابگویی به تغییرات بازار عاجزند و تواناییها و استعدادهای نیروی کار، تکنولوژی جدید و سایر عوامل خارجی و محیطی را نادیده می‌گیرند در این سازمانها ارتباطات افقی و عمومی ضعیف است، بوروکراسی حکومت می‌کند و تصمیم‌گیری باکندی صورت می‌گیرد. هیچ نظامی و سیستمی ولو آنکه بسیار خوب طراحی شده باشد در تمام شرایط مفید و کارآمد نیست تحرک و انعطاف‌ باید در طراحی سیستم منظور گردد تا حداکثر بهره‌وری به دست آید (خاکی، 1386، ص 45).

– روشهای کار: جابجائی و جانشینی نیروی انسانی، ابزاری که به کار گرفته می‌شود محلهائی که برای تولید انتخاب می‌شود، موادی که به کار می‌رود، و ماشینهائی که نصب و به کار گرفته می‌شود، همه روشهای کار هستند روشهای کار با تحلیل سیستماتیک روشهای موجود، حذف کارهای غیرضروری و انجام کارهای ضروری‌تر و مؤثرتر با کوشش کمتر و هزینه کمتر است (خاکی، 1386، ص 45).

– روشهای مدیریت: مدیریت مسئول ادغام و استفاده مؤثر از تمامی منابع در بنگاه تحت کنترل خویش می‌باشد. سودمندی مدیریت مربوط به آن است که چه وقت، کجا و چگونه و برای چه کسی چه شیوه‌ای از تولید به کار رود. شیوه مدیریت و عملکرد آنها در طراحی سازمانی و تشکیلاتی، سیاستهای نیروی انسانی، ایجاد مشاغل، برنامه‌ریزی علمی و نظارت، سیستمهای تعمیراتی و خرید، هزینه‌های سرمایه‌ای (جاری و ثابت)، منابع سرمایه‌ای، نظام بودجه‌ای، و تکنیکهای کنترل هزینه همگی در حیطه شیوه مدیریت قرار دارند که از عوامل مهم بهره‌وری در بنگاه‌ها محسوب می‌گردند (خاکی، 1386، ص 45).

2-2-12-2 عوامل خارجی بهره‌وری بنگاه

عوامل خارجی شامل عواملی نظیر سیاستهای دولت، مکانیزم‌های نهادی و بنیانی، شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، محیط کسب و کار دسترسی به امکانات مالی، برق، آب، حمل و نقل، ارتباطات و مواد اولیه است تمام این عوامل در بهره‌وری بنگاهها تأثیر دارند اما بنگاهها قادر به کنترل آنها نیستند این عوامل باید شناخته شده و توسط مدیریت بنگاه در برنامه‌های بهره‌وری منظور گردند. بهره‌وری عمدتاً مشخص کننده درآمد حقیقی، تورم و رفاه مردم است و کوشش سیاستمداران برآن است که دلایل واقعی رشد یا کاهش بهره‌وری را کشف کنند عوامل خارجی مؤثر در بهره‌وری بنگاه در سه گروه: اصلاحات ساختاری، منابع طبیعی، و دولت و عوامل زیربنائی قابل تقسیم بندی است (خاکی، 1386، ص 46).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

8 سؤال تحقیق

سوال اصلی این تحقیق عبارت است از :” عوامل تاثیرگذار بر بهره وری کارشناسان فنی دهیاریها کدامند و میزان تاثیر هر کدام چقدر است؟”

10 اهداف تحقیق

1-10-1 هدف اصلی

تحقیق حاضر شناسایی عوامل موثر بر بهره وری کارشناسان فنی دهیاریهای استان گیلان می باشد.

1-10-2 هدف فرعی

اولویت بندی عوامل شناسایی شده و ارائه مدل

 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۰۶/۱۴
مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی